Avustralya Yerleşim ve Çalışma

IELTS Eğitim Merkezi > Bilgilendirmeler > Vize > Avustralya Yerleşim ve Çalışma

Avustralya'da Eğitim, Yaşamak ve Çalışma Hakkı için IELTS

Avustralya’da uzun süreli yerleşim, çalışma hakkı ve eğitimlerde İngilizce seviyenizi uluslararası bir sınav ile kanıtlamanız gerekmektedir. IELTS her yıl Avustralya’da 1000’e yakın eğitim kurumu ve şirket tarafından kabul edilmektedir.

Avustralya’ya göçmenlik başvurusu için en önemli gerekliliklerden biri olan IELTS, aile birleşimi ve uzun vadeli oturum hakkı almak isteyenlerin de göstermek zorunda olduğu bir yeterlilik sınavıdır. Hangi kurum ya da vize tipine uygun IELTS seviyesi göstereceğinizi konsolosluğun göçmenlik sayfası içerisinde öğrenebilirsiniz.

IELTS Akademik – IELTS Genel İngilizce Sınavı

Avustralya’da Eğitim: IELTS Akademik sınavından genellikle 6.0 – 7,5 seviyesi arasında ortalama

almanız beklenir.

Avustralya’da Yaşamak: IELTS Genel İngilizce sınavından genellikle 5.0 – 6.0 seviyelerinde ortalama almanız beklenir. Asıl başvuru sahibinin yanı sıra başvuru sahibinin eşinin ve bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşından büyük yetişkinlerin de bu sınava girmesi gerekir. IELTS’e kayıt olmadan önce Avustralya için IELTS’ten kaç puan almanız ve sınavın hangi türüne (Akademik veya Genel Eğitim) girmeniz gerektiğine bakınız.

Avustralya eğitim kurumları IELTS sınav yapısının akademik İngilizce göstergesinde en ideal sınav olarak göstermekte ve kabul etmektedir.

Deneme sınavına katılmak ister misiniz?

IELTS sınavını yakından tanıyabileceğiniz Listening, Reading, Writing ve Speaking alanlarında kendi seviyenizi değerlendirebileceğiniz bir deneyim yaşamak için deneme sınavlarımıza katılabilirsiniz.