Hakkımızda

IELTS Eğitim Merkezi > Hakkımızda

Neden IELTS Eğitim Merkezi?

Neden IELTS Eğitim Merkezi?

IELTS Eğitim Merkezi

Dil yeterliliğini ölçmek için uygulanan yerel veya uluslararası birçok farklı sınav vardır. Bu sınavların amaçları aynı olsa da değerlendirme sistemleri  birbirinden farklıdır.

IELTS de bu sınavlardan bir tanesidir. Kendine özel bir ölçme ve değerlendirme sistemi vardır. Buna paralel olarak hazırlık eğitimi de ayrı bir uzmanlık gerektirir.

IELTS eğitimi veren birçok kurum yüzeysel yapılan seviye tespitler veya varsa adayın daha önce ki IELTS puanına göre öğrencileri gruplamakta ve eğitime başlamaktadırlar. Aslında daha önce IELTS’e girmiş 5,0 almış iki adayın bu notlarına istinaden aynı sınıfta olması bile çok doğru olmayabilir. IELTS’de adaylar dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere 4 farklı sınava girerler. Aldıkları puan bu dört sınavın ortalamasıdır. Örnekteki adaylardan birisi Listening ve Writing’den 4,0’er Reading ve Speaking’den ise 6,0’şar puan almış  diğer aday ise bunun tam tersi olabilir. Sonuçta her iki aday da Overall Skor olarak 5,0 almış olurlar ama ihtiyaçları birbirlerinden tamamen farklıdır.

Gerçek sınav formatındaki deneme sınavımız ile önce adayların ihtiyaç analizini yapıyor, eğitim programlarını buna göre oluşturuyoruz. Grup derslerinin uygun fiyatlı gibi görünse de aslında verimli olmadığını, kişiye özel hazırlanmış bir programın düşük maliyetle hedefe hızlı ulaştırdığını yaşadığımız tecrübelere istinaden sizlerle paylaşmak istiyoruz.


 

IELTS Eğitim Merkezi olarak aynı zamanda British Council Yetkili Kayıt Merkezi’yiz. Sınav kaydını yaptığımız adaylarımıza 30dk Konuşma (Speaking) özel dersini  ücretsiz veriyoruz.

Biz sadece IELTS eğitimi üzerine yoğunlaştık ve iddia ediyoruz bu alanda en iyilerden birisiyiz.

IELTS deneme sınavına katılın!

Öğrencilerimizden Görüşler