IELTS Modülleri

IELTS Eğitim Merkezi > IELTS > IELTS Modülleri

IELTS Modülleri

IELTS’in Academic ve General Training olmak üzere iki modülü vardır. Hangisinin gerektiği sınavı ne için almak istediğinize bağlıdır.

 

IELTS Academic, herhangi bir ülkede eğitim amacı ile yapılacak başvurularda,  IELTS General Training ise, göçmenlik, iş başvurusu, dil tazminatı gibi amaçlara yönelik başvurularda gereken modüldür.


Hangi IELTS’e gireceğiniz konusunda emin olamıyorsanız bize sorabilirsiniz. Genellikle IELTS talep eden eğitim kurumları ve iş yerleri modül bilgisini de paylaşmaktadır. Bu nedenle ilgili kurumun talebini öğrenmenizi öneririz.

IELTS Academic ve IELTS General Training arasındaki fark nedir?

IELTS Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşur.

Dinleme ve Konuşma bölümleri Academic ve General Training modüllerinde aynıdır.

Okuma (Reading) bölümünde General Training’de metinler reklamlar, ilanlar gibi günlük yaşam ortamlardan  alınırken Academic’de kitaplardan, dergilerden veya süreli yayınlar gibi alanlardan alınır.

Yazma (Writing) bölümünde her iki modül için de 2’şer adet başlık bulunur. General Training’de bir mektup (150 kelime) ve kısa bir metin (250 kelime) yazmanız beklenirken Academic’de bir tablo veya grafiği tanımlamanız (150 kelime) ve daha resmi bir dil ile kısa bir metin (250 kelime) yazmanız beklenmektedir.