Kanada Yerleşim ve Çalışma

IELTS Eğitim Merkezi > Bilgilendirmeler > Vize > Kanada Yerleşim ve Çalışma

Kanada’da Eğitim, Yaşamak ve Çalışma Hakkı İçin IELTS

Kanada’da yaşamak, çalışmak ve eğitim alma hakkına sahip olabilmek için öncelikle İngilizce dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Kanada göçmenlik ofisi Citizenship and Immigration Canada tarafından kabul edilen IELTS sınavında size uygun seviyeyi belirlemek için Canadian Language Benchmarks standartlarını sağlıyor olmanız gerekir.

Çalışma hakkı ya da eğitim seçeneklerinde bağlantılı olduğunuz kurum tarafından istenen IELTS standardını yerine getirmeniz ve bu gereklilik düzeyini öğrenebilmek için kendileri ile iletişimde kalmanız gereklidir.

IELTS Akademik – IELTS Genel İngilizce Sınavı

Kanada’da Eğitim: IELTS Akademik sınavından genellikle 6.0 – 7,5 seviyesi arasında ortalama sonuçlar almanız beklenir.

Kanada’da Yaşamak: IELTS Genel İngilizce sınavından genellikle 6.0 – 8.0 seviyelerinde ortalama sonuçlar almanız beklenir. Bu ortalama sonuçların değişkenlik gösterdiği Canadian Language Benchmarks ile size uygun sonucu aşağıda belirleyebilirsiniz;

Aşağıdaki tablo IELTS Genel Eğitim sınavı sonuçlarının CLB standartlarıyla eşdeğerliğini göstermektedir:

IELTS size ileriye taşır!

Deneme sınavına katılmak ister misiniz?

IELTS sınavını yakından tanıyabileceğiniz Listening, Reading, Writing ve Speaking alanlarında kendi seviyenizi değerlendirebileceğiniz bir deneyim yaşamak için deneme sınavlarımıza katılabilirsiniz.